Özgür Özel, Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşecek

CHP Genel Başkanı Özel, bugün AKP Genel Merkezi’nde Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştükten sonra CHP Genel Merkezi’ne geçti. Özel partide, kurmaylarıyla Erdoğan ile görüşmesine ilişkin değerlendirme toplantısı yaptı.

Özgür Özel’in önümüzdeki süreçte de önceki dönem CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile de bir araya geleceği öğrenildi. Daha önce de zaman zaman tercih edilen Ahlatlıbel’de gerçekleşmesi beklenen buluşmada, Özel’in Erdoğan ile gerçekleştirdiği görüşme de gündeme gelecek. 

Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından “Sarayla müzakere edilmez, mücadele edilir” paylaşımında bulunmuş, Özel de “Lüzumsuz tartışmalarla birilerinin bitmiş olan kredilerini yeniden kazandırmak, tükenmiş olan siyasi geleceklerine yeniden umut olmak niyetinde değiliz” açıklamasını yapmıştı. 

CHP’den dün yapılan açıklamada, Özgür Özel’in Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yapacağı görüşme öncesinde, önceki genel başkanlar Hikmet Çetin, Altan Öymen, Murat Karayalçın ve Kemal Kılıçdaroğlu’nu telefonla arayarak Erdoğan ile yapacağı görüşmenin çerçevesine dair bilgi verdiği, onların görüş ve önerilerini aldığı belirtilmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir